- Jesteś tutaj:
- Strona główna
- Produkty
- Rolety
- Rolety zewnętrzne
Produkty
Rolety zewnętrzne
Rolety zewnętrzne to doskonałe zabezpieczenie przed słońcem, wiatrem, deszczem, śniegiem i innymi zjawiskami atmosferycznymi, jak i przed niepożądaną ingerencją.
Zapewniają bardzo dobrą izolację termiczną budynku, która w okresie letnim zapobiega nadmiernemu nasłonecznieniu się pomieszczeń, a w okresie zimowym przyczynia się do znacznej oszczędności energii cieplnej.
Zwiększają izolację akustyczną, odczuwalnie obniżając poziom hałasu w pomieszczeniach.
Zapewniają zachowanie prywatności i poczucie bezpieczeństwa domowników.
Zalety rolet zewnętrznych: w okresie letnim odbijają promienie słoneczne już przed szybą, nie dopuszczając do nagrzewania pomieszczeń, dając tym samym zaciemnienie i przyjemny chłód, a w okresie zimowym nie pozwalają na straty ciepła, ponieważ między oknem a pancerzem rolety powstaje tzw. poduszka powietrzna, działająca jak dodatkowa warstwa izolująca.
Rolety występują w trzech rodzajach, najbardziej popularne nadtynkowe (tzw. STANDARD), podtynkowe i naokienne (tzw. RKS). Wszystkie typy rolet występują z zintegrowaną moskitierą.
Poczucie komfortu dają szerokie możliwości sposobu obsługi rolet, np. z napędem elektrycznym lub sterowaniem centralnym. Za pomocą jednego pilota lub przełącznika możemy sterować roletami w całym domu.
Produkowane są ze specjalnie wyprofilowanego, wysokogatunkowego aluminium.
W skład rolety zewnętrznej typu Standard wchodzą:
- rura Φ 40,
- prowadnice proste PP 53 (do wyboru kolor: brąz, ciemny brąz, szary, biały) z uszczelką szczotkową wraz z zaślepkami otworów,
- skrzynka aluminiowa (do wyboru kolor: brąz, ciemny brąz, szary, biały),
- LDG 40 z uszczelką gumową (do wyboru kolor: brąz, ciemny brąz, szary, biały),
- pancerz (do wyboru PA 39, PA 45, PA 55, PA 77) mieszany wg kolorów,
- odpowiednio napęd ręczny lub elektryczny,
- możliwość zamontowania moskitiery rolowanej w jednej skrzynce z pancerzem.
Skrzynki i prowadnice do rolet dostępne są w czterech podstawowych kolorach, czyli w kolorze białym, szarym, brązowym i ciemno - brązowym. Na życzenie Klienta malujemy elementy rolety na dowolny kolor z palety RAL.
System podtynkowy, mocowany we wnęce muru nad otworem okiennym, jest nowoczesnym rozwiązaniem w nowo wznoszonych budynkach, jak również w istniejących obiektach, słowem dla tych wszystkich, którym energooszczędność nie jest obojętna. Nowy system wyróżnia sposób montażu, gdyż rolety montowane są przed oknem, dzięki czemu unikamy wszystkich możliwych pustych przestrzeni nad oknem. Elementy podtynkowe rolety nie ingerują w konstrukcję okna, drzwi i nadproża, toteż nie naruszają szczelności budynku. Skrzynka rolety po otynkowaniu jest niewidoczna, a klapa rewizyjna, szyna tynkowa i prowadnice mogą być dopasowane kolorystycznie do barwy okien, przy czym prowadnice w dodatku można częściowo zabudować.
Roleta podtynkowa- Zapewni bardzo dobrą izolację termiczną, nie ingeruje w konstrukcję okna, drzwi i nadproża, dzięki czemu nie narusza ich właściwości izolacyjnych.
- Zapewnia bardzo dobrą izolację akustyczną, ściana zewnętrzna działa jako bariera akustyczna.
- Zapewnia dyskretne wkomponowanie skrzynki i częściowo prowadnic, w fasadę budynku, a pozostałym elementom umożliwia dopasowanie kolorystyczne do barwy stolarki okiennej.
- Pozwala uniknąć skraplania pary na klapie rewizyjnej, co czasami zdarza się w skrzynkach nadprożowych.
- Umieszczona w skrzynce klapa rewizyjna, znajduje się na zewnątrz budynku, co pozwala na czyste i proste działania serwisu w razie awarii, bez ingerencji w prywatność mieszkańców.
- System daje się stosować nie tylko w nowo wznoszonych budynkach, ale również w istniejących obiektach, w trakcie montażu lub przy wymianie okien.
Rolety naokienne, zintegrowane z oknem, wyposażone w skrzynkę PCV. Montowane razem z oknem we wnęce pod nadprożem. Gwarantują dostęp do skrzynki od dołu, z wnętrza pomieszczenia. Dzięki czterem wariantom zabudowy rolety te są uniwersalne, polecane zarówno do nowego, jak i starego budownictwa.
Zalety rolet naokiennych:
-
funkcjonalne zamykanie, łatwy dostęp do wnętrza rolety przy konserwacji,
-
estetyczny wygląd, możliwość dostosowania kolorystyki do stolarki okiennej,
-
doskonała izolacja termiczna,
-
możliwość zintegrowania rolety z moskitierą,
-
łatwość montażu do wszystkich profili okiennych,
-
możliwość zabudowy skrzynki od wewnątrz i zewnątrz pomieszczenia,
-
łatwy dostęp do wnętrza rolety poprzez dolną rewizję.
Sposoby mocowania rolet zewnętrznych:
Rolety naokienne – obudowa wykonana z PCV z pokrywą rewizyjną umieszczoną od tyłu lub dołu skrzynki rolety. Skrzynka nakładana na okno, a następnie wraz z nim montowana we wnęce okiennej. Decyzja o zastosowaniu takich rolet musi zapaść na etapie projektu lub podczas wymiany stolarki okiennej.
Rolety natynkowe – obudowa wykonana z aluminium z pokrywą rewizyjną, umieszczoną od przodu skrzynki rolety. Montowana na murze lub we wnęce okiennej. Brak możliwości zabudowy. Zaletą tego systemu jest dowolny moment na podjęcie decyzji o montażu.
Rolety podtynkowe – obudowa wykonana z aluminium z pokrywa rewizyjną, umieszczoną od dołu skrzynki rolety. Skrzynka montowana przed oknem w odpowiednio przygotowanej wnęce w nadprożu. Konieczność zewnętrznej zabudowy. Ten system rolet znajduje zastosowanie wyłącznie w nowym budownictwie. Decyzja o zastosowaniu ww. rolet musi zapaść na etapie projektu.
Sposoby mocowania natynkowego