Dekorator

Akcesoria

Silniki do rolet


SILNIKI AXIS i AXIS SMALL

Silniki te posiadają mechaniczne wyłączniki krańcowe ustawiane pokrętłem tak, aby roleta rozwijała się i zwijała do żądanej pozycji. Do sterowania stosuje się przełącznik żaluzyjny (obrotowy) lub, po podłączeniu silnika, do centralki sterującej z odbiornikiem zdalnego sterowania, sterowanie bezprzewodowe (pilot zdalnego sterowania) i pogodowe.

SILNIK NEMO SMALL

To silnik z wbudowanym mikroprocesorem, który kontroluje pracę silnika. Cechy charakterystyczne to:

 -  elektroniczny wyłącznik pozycji krańcowych ustawiany za pomocą pilota zdalnego sterowania,
 -  odbiornik zdalnego sterowania radiowego w standardzie.

W roletach, przy wariancie sterowania bezprzewodowego, silniki NEMO SMALL umożliwiają szybszy i prostszy montaż rolet, niż w przypadku zastosowania silników AXIS SMALL z osobną centralką. Dodatkowe przewody sterujące instalowane w silniku NEMO SMALL pozwalają na podłączenie czujnika pogodowego oraz sterowanie roletą "krok po kroku" za pomocą przełącznika zwiernego (typu dzwonkowego).

SILNIK RATIO

Podobnie jak silnik AXIS posiada mechaniczne wyłączniki krańcowe, ale także, co jest bardzo istotne, wbudowany odbiornik zdalnego sterowania radiowego. Umożliwia to obsługę rolety poprzez nadajnik zdalnego sterowania; pozwala na podłączenie przewodowego lub radiowego czujnika pogodowego oraz sterowanie roletą za pomocą przełącznika zwiernego.

 

AXIS, RATIO AXIS SMALL, NEMO SMALL PRZEŁĄCZNIK OBROTOWY

Odbiorniki zdalnego sterowania do rolet


Silnik AXIS lub AXIS SMALL może być sterowany za pomocą pilota zdalnego sterowania i czujnika pogodowego, jeśli jest podłączony do centralki z odbiornikiem zdalnego sterowania:

- REM C0 – centralka sterująca z odbiornikiem zdalnego sterowania. Współpracuje z pilotami zdalnego sterowania ERGO i PLANOTIME, czujnikami pogodowymi wiatrowymi TEMPUS, wiatrowo-słonecznymi TEMPUS S, wiatrowo-słonecznymi radiowymi TEMPUS S-RADIO oraz z przełącznikiem zwiernym do sterowania krok po kroku.
- REM C1 - odbiornik zdalnego sterowania do montażu przelotowego. Współpracuje z nadajnikami zdalnego sterowania ERGO i PLANOTIME, czujnikiem pogodowym wiatrowo-słonecznym radiowym TEMPUS S-RADIO.
- COMBIO 868 RM - odbiornik zdalnego sterowania do montażu przelotowego. Współpracuje z nadajnikami zdalnego sterowania MONOTEL, VARIOTEL, VARIOTEL PLUS 10 i TEMPOTEL oraz z czujnikiem pogodowym wiatrowo-słonecznym radiowym AERO 868.

 

Odbiorniki zdalnego sterowania do żaluzji

Sterowanie krok po kroku (step-by-step)


Silnikami podłączonymi do centralki REM C0 lub silnikami NEMO SMALL i RATIO z centralką wbudowaną można sterować stosując łącznik zwierny. Kolejne trzy naciśnięcia łącznika zwiernego powodują kolejno rozwijanie, zatrzymanie i zwijanie się rolety. Przewody sterowania krokowego można łączyć równolegle i sterować jednocześnie kilkoma urządzeniami niezależnie i grupowo.

 

Silnik do żaluzji fasadowych

Odbiorniki zdalnego sterowania do rolet


Silnik do rolet może być sterowany za pomocą pilota zdalnego sterowania i czujnika pogodowego, jeśli jest podłączony do centralki z odbiornikiem zdalnego sterowania:

-  REM C1V - odbiornik zdalnego sterowania do montażu przelotowego do rolet. Współpracuje z nadajnikami zdalnego sterowania ERGO i PLANO TIME, czujnikiem pogodowym wiatrowo-słonecznym radiowym TEMPUS S-RADIO.
-  COMBIO 868 JA - odbiornik zdalnego sterowania do rolet. Współpracuje z pilotami zdalnego sterowania MONOTEL, VARIOTEL, VARIOTEL PLUS 10 i TEMPOTEL oraz z czujnikiem pogodowym wiatrowo-słonecznym radiowym AERO 868.

 

Odbiorniki zdalnego sterowania do żaluzji

Piloty zdalnego sterowania


- Jednakowe piloty zdalnego sterowania ERGO 1 i MONOTEL, LUMEROTEL umożliwiają sterowanie jednym urządzeniem lub grupą urządzeń jednocześnie, pilot LUMEROTEL umożliwia wyłączenie reakcji na czujnik słoneczny.
- Pilot czterokanałowy ERGO 4 umożliwia niezależne sterowanie czterema urządzeniami oraz wyłączanie reakcji na czujnik słoneczny.
- Pilot pięciokanałowy VARIOTEL umożliwia niezależne sterowanie pięcioma urządzeniami.
- Pilot pięciokanałowy VARIOTEL PLUS umożliwia niezależne sterowanie pięcioma urządzeniami oraz wyłączenie reakcji na czujnik słoneczny.
- Pilot dziesięciokanałowy VARIOTEL PLUS 10 umożliwia niezależne sterowanie dziesięcioma urządzeniami oraz wyłączenie reakcji na czujnik słoneczny.
- Pilot pięciokanałowy TEMPOTEL umożliwia niezależne sterowanie pięcioma urządzeniami i programowanie czasu otwarcia i zamknięcia oraz wyłączenie trybu automatycznego, co pozwala wyłączyć reakcję na czujnik słoneczny.
- Pilot sześciokanałowy ERGO 6 umożliwia niezależne sterowanie sześcioma urządzeniami, łączenie ich w grupy i jednoczesne sterowanie grupą urządzeń.
- Pilot sześciokanałowy PLANOTIME umożliwia niezależne sterowanie sześcioma urządzeniami i programowanie czasu otwarcia i zamknięcia oraz wyłączanie reakcji na czujnik słoneczny.

 

Odbiorniki zdalnego sterowania do żaluzji
© DEKORATOR 20-129 Lublin ul. Kalinowszczyzna 46, tel/fax: 81 747 07 04, tel: 81 747 66 33, mobile 508 11 22 11