Dekorator

Moskitiery

Moskitiery doskonale chronią przed owadami i insektami. Zatrzymują też kurz uliczny i pyłki kwiatowe. Są niezbędne w kuchni, sypialni, pokojach dziecinnych oraz w miejscach zbiorowego żywienia. Moskitiery można stosować zarówno w oknach jak i drzwiach. Ogromną ich zaletą jest to, że są łatwe w konserwacji i montażu.
Funkcjonalne i skuteczne, a przy tym eleganckie zabezpieczenie przed natrętnymi owadami. Przystosowane do każdego typu okna, drewnianego, aluminiowego i PCV, wizualnie stanowią jego integralną część i nie ograniczają jego funkcjonalności.
Wszystkie proponowane przez nas moskitiery wykonane są z lekkiego i trwałego profilu aluminiowego, zapewniającego trwałość i stabilność siatki z włókna szklanego. Odpowiednio małe otwory w siatce dają całkowitą przejrzystość, zatrzymując owady, nie utrudniając przy tym cyrkulacji powietrza.

Zalety:

 • gwarancja doskonałego wyglądu przez wiele lat,
 • odporność na czynniki atmosferyczne,
 • dopasowanie kolorystyczne - dostępność profili w kolorach: białym i brązowym - standard, inne kolory z palety RAL opcjonalnie,
 • wykonanie na wymiar z uwzględnieniem warunków montażowych,
 • nienaruszona struktura ramy okiennej.
 • Moskitiery ROLOWANE - przeznaczone do montażu na zewnątrz, we wnękach okiennych oraz drzwiowych lub bezpośrednio na ramie okna.
  Obsługa odbywa się w łatwy sposób, ponieważ moskitiery wyposażone są w mechanizm sprężynowy, który znacznie poprawia komfort pracy, a praktyczna rączka umożliwia wygodną obsługę. System ten wyposażony jest w szczotki znajdujące się w kasecie, prowadnicach oraz listwie dolnej, które zapewniają jeszcze bardziej skuteczną ochronę przed insektami... W okresie kiedy nie występują insekty siatkę można zwinąć, jest wtedy dobrze chroniona przed warunkami atmosferycznymi.

  Wyróżniamy dwa rodzaje moskitier rolowanych:

  • PIONOWA
   ROLOWANA MOSKITIERA PIONOWA jest moskitierą okienną przeznaczoną do montażu we wnękach okiennych. Wyposażona jest w dwie prowadnice szczotkowe 18 x 35 mm, zakończone praktycznymi zaczepami dolnymi. Maksymalna wysokość moskitiery wynosi 240 cm (ograniczona ilością siatki w kasetce), a minimalna szerokość to 60 cm (ograniczona rozmiarem mechanizmu sprężynowego).

  • POZIOMA
   ROLOWANA MOSKITIERA POZIOMA to moskitiera z mechanizmem sprężynowym, przeznaczona do zabudowy we wnękach drzwiowych. Zamykanie odbywa się za pomocą taśmy magnetycznej umieszczonej w belce bocznej i profilu zamykającym. Moskitiera posiada dwie prowadnice, górną oraz dolną o wymiarach 18 x 35 mm. Rozwiązanie to stanowi idealne zamknięcie dla drzwi balkonowych. Maksymalny wymiar szerokości to 140 cm.

 • Moskitiery RAMKOWE
  Najprostsza forma moskitier, składająca się z aluminiowej ramy i z naciągniętej siatki antyinsektowej. Mocowane bezinwazyjnie we framudze okna. Bardzo łatwy demontaż na okres jesienno - zimowy. Zaletą jest ich niska cena i praktyczność.

Montaż moskitiery RAMKOWEJ na magnesy odbywa się za pomocą:

 • zaczepów hakowych umożliwiających wsuwanie ramki na futrynę okna,
 • wieszaków magnetycznych przykręcanych do futryny okna,
 • blaszek wklejanych w narożniki ramki,
 • zawiasów plastikowych (białych, brązowych) wraz z dwoma wieszakami magnetycznymi, umiejscowionymi w narożnikach po przeciwnej stronie zawiasów, w komplecie rączka.

Montaż moskitiery RAMKOWEJ kołnierzowej:

Montaż odbywa się za pomocą zaczepów obrotowych (różne wymiary w zależności od grubości ramy okiennej) tak, że kołnierz zachodząc na ramę okna dokładnie uszczelnia otwór okienny. Moskitiera ramowa przeznaczona jest do montażu na futrynę okna. Składa się ona z aluminiowego profilu (2,6 x 1,1 cm), scalonego plastikowym łącznikiem, siatki i standardowo wyposażona jest w funkcjonalne uchwyty do wyciągania. Ramka o wymiarach powyżej 100 cm szerokości lub wysokości posiada dodatkowo profil rozporowy, który umieszczony jest w środkowej części ramki wzdłuż boku krótszego.

Moskitiera rolowana - dane techniczne
Moskitiera ramkowa - dane techniczne
© DEKORATOR 20-129 Lublin ul. Kalinowszczyzna 46, tel/fax: 81 747 07 04, tel: 81 747 66 33, mobile 508 11 22 11