Dekorator

Plisy


Plisy to alternatywne przesłony o wszechstronnych możliwościach, które w prosty sposób pozwalają na uzyskanie nieszablonowej estetyki i głębi w każdym pomieszczeniu.

Mają zastosowanie tam gdzie inne typy osłon okiennych nie zawsze zdają egzamin. Dzięki plisom okno o nietypowych kształtach (owalne, trapezowe, trójkątne), można stylowo i efektownie przesłonić, bowiem mogą być one zawieszone w pionie, poziomie i ukośnie. Ich zaletą jest również to, że mogą być zsuwane zarówno od dołu, jak i od góry (powstaje wtedy tzw. "zazdroska"). Można też zastosować w jednym oknie dwie plisy (wariant z dwoma tkaninami), różniące się np. barwą, wzorem i funkcją tkaniny, które nocą zaciemnią wnętrze, a w ciągu dnia będą interesującą dekoracją. Plisy takie, popularnie nazywane są "dzień i noc".

Możliwe sterowanie ręczne uchwytem lub łańcuszkiem lub elektryczne (tylko wybrane warianty). 

Plisy wykonane są z plisowanego, cienkiego materiału poliestrowego, który układa się w równe fałdy. Od strony szyby plisa może być pokryta powłoką thermostop, która zmniejsza ilość przenikania ciepła do pomieszczenia nawet o 50 %. Wybierając podwójną plisę tzw. „duetkę” otrzymujemy dobrą izolację termiczną, która przełoży się pozytywnie na bilans energetyczny.

Przegląd przykładowych modeli plis:

 

WARIANT 1 Wersja podstawowa, tkanina może być opuszczana od góry do dołu i odwrotnie. Nie posiada stałej listwy dolnej, sznurki (żyłki) przymocowane są bezpośrednio do listwy przyszybowej. Sterowanie ręczne za pomocą uchwytu.
WARIANT 2 Spełnia te same funkcje jak wariant 1, dodatkowo posiada stałą rynnę dolną. Sterowanie ręczne za pomocą uchwytu lub elektryczne.
WARIANT 3 Pozwala na zasłonięcie dowolnego fragmentu okna, nie posiada rynny dolnej i górnej, sznurki przymocowane są bezpośrednio do górnej i dolnej listwy przyszybowej okna. Sterowanie ręczne za pomocą uchwytów.
WARIANT 4 Spełnia te same funkcje co wariant 3, posiada dodatkowo rynnę dolną i górną. Sterowanie reczne za pomocą uchwytów.
WARIANT 5 Wariant tzw. dzień - noc pozwala na zastosowanie dwóch typów tkanin w jednym oknie . W ciągu dnia możemy zasłaniać okno tkaniną transparentną - dekoracyjną, na noc zaciemniającą typu Black-out (np. zaciemniającą i dekoracyjną). Posiada dwie rynny stałe (górną i dolną) oraz dwie belki ruchome. Po całkowitym odsłonięciu plisy, materiał górny zbiera sie na górze, natomiast dolny na dole. Sterowanie ręczne za pomocą uchwytów.
WARIANT 6 Opcja wariantu dzień - noc, od wariantu 5 różni się tym, że po całkowitym odsłonięciu cały pakiet zbiera się na dole lub na górze plisy. Sterowanie ręczne za pomocą uchwytów.
WARIANT 7 Przeznaczony do pracy w płaszczyźnie poziomej lub pod dowolnym kątem. Idealny do okien dachowych. Wariant ten zawsze wykonywany jest na prowadzeniu żyłkowym. Sterowanie ręczne za pomocą uchwytu lub sterowanie elektryczne.

Sposoby montażu:

  • montaż między listwy przyszybowe,
  • montaż na listwy przyszybowe,
  • montaż bezinwazyjny.

Sterowanie ręczne za pomocą uchwytów lub sterowanie elektryczne. Napęd elektryczny jest bardzo wygodny, zwłaszcza jeśli plisa zainstalowana jest wysoko np. w świetliku dachowym.

Dostępne kolory konstrukcji:

Uwaga: Prezentowane kolory i wzory mają charakter poglądowy i mogą odbiegać od rzeczywistości.

© DEKORATOR 20-129 Lublin ul. Kalinowszczyzna 46, tel/fax: 81 747 07 04, tel: 81 747 66 33, mobile 508 11 22 11